امروز جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷

دانلود آهنگ جدید ، دانلود نوحه زینب زینب زینب از مرحوم حاج سلیم موذن زاده

عکس حضرت زینب و امام حسین (ع).jpgدانلود نوحه زینب زینب زینب (زنده یاد) حاج سلیم موذن زاده

Download Nohe Haj Salim Moazzan zadehZainab Zainab Zainab

دانلود نوحه زینب زینب زینب

نوحه زینب موذن زاده

برای دانلود نوحه به ادامه ی مطلب مراجعه بفرمائید…

اندکی از زندگی نامه ی حضرت زینب (ع)

زینب کبری سومین فرزند حضرت فاطمه و علی بن ابیطالب است ، ایشان از زنان مقدس نزد ما شیعیان میباشد و ایشان رابا عنوان حضرت زینب یاد میکنیم. حضرت زینب(ع) خواهر حسین بن علی در واقعه ی کربلا حضور داشتند و پس از آن نیز هنگام اسارت در دفاع از حقانیت برادر خود همانند علی بن حسین (اما سجاد) نقش ویژه ای داشتند.

پـیشتر با عبدالله ابن جعفر ازدواج کرده و به روایتی از وی ۳ پسر و ۲ دختر به دنیا آوردند ایشان در نبرد کربلا در سال ۶۸۰ میلادی مصادف با ۶۱ هجری قمری همراه برادرش امام حسین(ع) بودند و پس از به شهادت رسیدن این امام بزرگوار حضرت زینب (ع) نقش مهمی در حفاظت از جان برادر زاده اش علی ابن حسین (اما چهارم شیعیان)ایفا کرده و به سبب فداکاری و قهرمانی هایش به لقب قهرمان کربلا مشهور شدند.

تولد ایشان در پنجمین روز سال پنجم هجرت مطابق با ۶۲۷ میلادی یا در سال ششم هجرت در مدینه ی منوره به دنیا آمد و طبق روایات شیعه هنگام تولد حضرت زینب چون محمد(ص) در سفر بودند حضرت فاطمه(ص) از همسرش علی (ع) خواستند که نامی برای فرزندشان انتخاب نمایند.

علی (ع) در جواب گفتند: من بر پدرت  سبقت نمیگیرم صبر میکنیم تا پیامبر از سفر برگردد و چون محمد (ص) بازگشت و خبر تولد نوزاد  زهرا را  از زبان علی (ع) شنید گفتند، فرزندان فاطمه فرزندان منند ولی خداوند در باره ی آنان تصمیم میگیرد.

((پاسخ التواریخ جلد زینبیه صفحه ی ۴۷))

بعد از آن جبرئیل نازل و پیام آورد که خداوند سلام می رساند و می فرماید نام ای دختر را زینب بگذارید که این نام را در لوح محفوظ نوشته ام آنگاه محمد(ص) زینب را گرفت و بوسید و گفت توصیه میکنم که همه این دختر را احترام کنند که او ماننده خیجه ی کبری ست ((خصائص الزینبیه صفحه ی ۱۵))

روایتی دیگر در باره ی تعداد فرزندان حضرت زینب:

زینب (ع) پس از آنکه به سن ازدواج رسید به همسری برادر زاده ی علی (ع) ((پسرعمویش)) عبدالله جعفر ابوطالب که ۵ سال از او بزرگتر بود در آمد. و از وی ۴ پسر به نامهای علی ، عون ، عباس ، محمد و یک دختر به نام ام کلثوم; عون و محمد در واقعه ی کربلا به شهادت رسیدند.

اندکی از بیانات حضرت زینب (ع) بعد از اسارت در کاخ و مجلس یزیدیان

ای یزید آیا گمان میبری این اطراف زمین و آفاق آسمان را بر ما تنگ گرفتی و راه چاره را بر ما بستی که ما را به مانند کنیزان به اسیری برند، و ما نزد خدا خوار و تو سربلند گشته و دارای مقام و منزلت شده ای؟

زود باشد که به اجداد خود ملحق شوی و آرزو کنی که کاش شَل و گُنگ بودی و نمیگفتی آنچه را که گفتی، و نمیکردی آنچه را که کردی ، به خدا سوگند نشکافتی مگر پوست خود را، نبریدی مگر گوشت خود را….

ای یزید هر کید و مکر که داری انجام بده و هر کوششی که خواهی بنمای، هر جهد که داری به کار گیر به خدا سوگند هرگز نتوانی نام و یاد مارا محو کنی. هرگز ننگ این ستم را نتوانی زدود … روزهای قدرت تو اندک و جمعیت تو رو به پراکندگی ست در روزی که منادی حق ندا کند که لعنت خدا بر ستمکاران باد.

این بانوی بزرگوار در سال ۶۸۱ میلادی معادل با سال ۶۲ هجری قمری همچون برادر بزرگوارشان امام حسین در سن ۵۶ سالی وفات یافتند.

مطالب تصادفی(مرتبط)

بـــرای دانــلود آهنـگ و پـخش آنــلاین ایــنجـا کـلیـک کـنیـد
کد پخش آنلاین این آهنگ برای وبلاگ و سایت شما
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

Copyright © 2018 - All Rights Reserved